ABAVAS ģimenes vīna darītava ir Mārtiņa un Lienes Barkānu ģimenes izveidots un attīstīts uzņēmums, kurš nodarbojas ar kvalitatīvu dzērienu ražošanu no Latvijā audzētiem augļiem un ogām.
Netālu no Sabiles, Abavas upes ielejas nogāzē aug ģimenes vīna darītavas lepnums – viens no lielākajiem vīnogu dārziem Latvijā

Iedvesma un vēlme iekopt vīna dārzu un izveidot vīna darītavu Latvijā Mārtiņam un Lienei radās 2007.gada rudenī, apceļojot Itālijas mazās vīna darītavas Toskānā. Sākotnējais plāns fokusējās tikai uz vīnogu audzēšanu un vīnogu vīna darīšanu Latvijā. Šim nolūkam ģimene iegādājās lauku īpašumu 3km no Sabiles, un tas atrodas Abavas upes ielejas dienvidu nogāzes augšdaļā.

2010.gada vasarā, īstenojot ES Lauku atbalsta programmas apakšprogrammu „Atbalsts jaunajiem lauksaimniekiem”, Sabiles īpašumā tika iestādīts vīnogu dārzs. Nu jau paralēli vīnogām saimniecībā tiek audzētas arī upenes, avenes, zemenes, rabarberi un plūškoki. Ir izveidota sava ābeļu šķirņu kolekcija, kas 2014.gada rudenī pārtapa jaunā ābeļdārzā.

2012.gada vasarā saimnieki arī sāka piedāvāt ekskursijas un vīnu degustācijas savā ģimenes lauku īpašumā pie Sabiles. Viesiem iespējams apskatīt vienu no lielākajiem Latvijas vīnogu dārziem. Tāpat no Abavas ielejas plienakmeņiem būvētā kūtiņā ir atvērta Vīnotava – vieta, kur nobaudīt ABAVAS dzērienus, baudīt burvīgu skatu uz Abavas ieleju un uzzināt vairāk par saimnieku pieredzi vīnogu audzēšanā un vīna darīšanā.