Vīna darītava ABAVAS ir Mārtiņa un Lienes Barkānu ģimenes lielais sapnis, kas realizēts, lai darītu kvalitatīvus dzērienus no Latvijā audzētiem augļiem un ogām.

Stāsts par vīna darītavu ABAVAS sākās ar aizrautīgu mīlestību pret vīniem un ticību, ka arī Latvijas klimats ir piemērots, lai darītu lielisku vīnogu vīnus.

Vīnogu audzēšana Latvijas klimatiskajos apstākļos ir eksperimentāla un riskanta nodarbe, kurā pieredze nāk ļoti lēni, tāpēc jau 2008.gadā Mārtiņš Barkāns paralēli vīnogu stādīšanai uzsāka vīnu raudzēšanu no Latvijas ogām un āboliem. Sākotnēji mājas apstākļos, līdz viņam 2009.gadā viņam pievienojās diplomēts agronoms Ivars Gaiļūns, plašām zināšanām apveltīts, aizrautīgs jaunu ideju attīstības entuziasts. Jau 2010.gada Sabiles vīna svētkos Mārtiņš ar Ivaru piedāvāja nogaršot pašu brūvētos augļu vīnus. Pozitīvās atsauksmes iedvesmoja un tika nolemts reģistrēt vīna darītavu.

Vīnogu audzēšanas un vīna darīšanas pieredzi Mārtiņš un Ivars ir apguvuši Vācijā, kā arī regulāros pieredzes apmaiņas braucienos pie Itālijas, Austrijas un Čehijas vīndariem.
Pēc vairākiem darbības gadiem Abavas vīna darītava veiksmīgi iekārtota bijušā konservu ceha telpās Slampē, netālu no Abavas upes sākuma.
Esam priecīgi, ka pēc vairākiem veiksmīgi realizētiem Eiropas projektiem mums ir izdevies izveidot mūsdienīgu un modernu vīna ražotni.

Šobrīd ABAVASkomanda ir neticami izaugusi, saražotais dzērienu daudzums katru gadu proporcionāli palielinās, un ar lepnumu varam sevi dēvēt par Latvijas lielāko vīnadarītavu.

Ik gadu Latvijas augļu un ogu vīna konkursā, profesionālas žūrijas vērtējumā un sīvā konkurenē, ABAVAS dzērieni saņem konkursa galvenās balvas un industrijas profesionāļu uzslavas.
2015.gadā augstu novērtēti un apbalvoti tikuši ABAVAS rabarberu dzirkstvīns, Upeņu deserta vīns, Ābolu vīns pussaldais un ABAVAS vīnogu vīns Solaris.
ABAVAS ābolu sidrs jau vairākus gadus pēc kārtas ir Latvijas augļu un ogu vīna konkursa nemainīgs līderis savā kategorijā.

Nu jau divus gadus pēc kārtas esam piedalījušies ApfelWeinWelt 2016 starptautiskajā ābolu vīnu un sidru festivālā, un šogad mūsu dzērieni ieguva lielāko balvu skaitu – septiņus zelta ābolus!

Latvija var!