Vīnadarītava

Iepazīsties ar ABAVAS

Vīnadarītavas stāsts

Abavas vīnadarītava, kuras pirmssākumi meklējami Sabilē, reiz radīta kā romantisks ģimenes bizness, bet ar gadiem apvienojoties trim ģimenēm - Barkāniem, Gadzjus un Krasovskiem tā kļuvusi par spēcīgu un augošu zīmolu, kas nes tādas vērtības kā saikne ar dabu, meistarība, drosme darīt un vēlme iezīmēt Latviju pasaules vīna kartē.

Abavas upes krastos reiz atradās vistālāk Eiropas Ziemeļos augošie Vīna dārzi.

Šodien Sabilē tiek audzēti un attīstīti Abavas vīnadarītavas vīna dārzi vairāk nekā 4 hektāru platībā, kas dod pirmos darba augļus un jau vairākus gadus Abavas veiksmīgi dara ekskluzīvas partijas ar kvalitatīviem vīnogu vīniem no Ziemeļu un hibrīda šķirņu vīnogām. Savukārt vīnadarītavā, netālu no Tukuma saimnieko meistarīgā Abavas komanda, radot desmitiem unikālu dzērienu no sev piegulošā ābeļdārza, kā arī aktīvi iepērkot citu Latvijas augļu un ogu audzētāju ražu. Pateicoties dažādu Eiropas savienības projektu veiksmīgai realizācijai un piesaistītajām investīcijām Abavas ir uzskatāma par modernāko un lielāko vīnadarītavu Latvijā.

Spāres stāsts

Ziemeļu tautas tic, ka cilvēks un daba ir nešķirami.

Abavas vīnadarītava par savu simbolu ir izvēlējusies spāri. Abavas ielejā tās ir sastopamas vairāk nekā 50 sugu veidā. Spārei simboliski ir uzticēts pārvaldīt un apvienot to, kas nāk no zemes, ūdens un gaisa - abavas ielejas dabas velšu un cilvēka radošuma, un meistarības gara simbiozi.

Mūsu komanda

Nākšana kopā ir sākums. Turēšanās kopā ir progress.

Darbs kopā ir veiksme.

-Henry Ford-

Apbalvotākie

Dzērieni

Abavas vīna darītava - godalgots laureāts
neskaitāmos starptautiskos
dzērienu konkursos
Abavas vīna darītava aktīvi iesaistās dažādos projektos, kā arī izmanto Lauku Atbalsta Dienesta sniegtās iespējas realizējot dažādus Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai projektus.